Zvracení matky a kojení

Dobrý den mám 4 a pul měsíčního prcka a dnes od rana jen zvracim už proste nemuzu ani pít protože to stejne vyzvracim bolí mě žaludek chtěla sem si dat matovy čaj ale kdesi jsem četla ze se mata v kojení nemá pít chtěla jsem se zeptat jestli si mužů dat něco na zmírnění zvracení a jestli není možné ze bych mohla dojít o mleko nebo jestli nebudu mít tzv slabé mléko když od rana nejim a už ani nepiju ? Děkuji za odpoved

Je nám líto, že jste teď tak velmi nemocná. Můžete dále kojit, v této situace je nesmírně důležité dále kojit, protože v případě infekčních onemocnění (i když z vaší otázky není jasné, jestli se jedná o infekční onemocnění) se infekce šíří již před vypuknutím příznaků a i mnoha jinými způsoby, ne jenom při kojení.

Co se týká tvorby mléka, je možné, že vám tvorba přechodně poklesne kvůli nemoci jako takové (ne kvůli nedostatku živin). Toto se ovšem upraví po uzdravení. Je důležité nadále kojit dle potřeb dítěte, bez omezení. V případě, že je ve vašem případě zvracení způsobeno těhotenstvím - v těhotenství dochází k výraznému poklesu tvorby mléka.

Můžete si také dát léky proti zvracení - toto není při kojení problém. Máta může ve vyšších dávkách snižovat tvorbu mléka, v nižších dávkách (třeba jako čaj) by to neměl být problém.

 

Vaše otázky jsou pro nás velmi důležité, každé odpovědi věnujeme přibližně půl hodiny, někdy více. Pokud chcete podpořit aktivity slovenského občanského sdružení MAMILA, budeme rádi za Váš příspěvek na český účet: 2200344827/2010 (FioBanka). Do zprávy pro příjemce, prosíme, uveďte "dar".