Zažívací problémy a odstavení

Mám dceru (27m), kojila se přes den a večer na usnutí, nekdy v noci a pak k ránu po probuzení. Já sama jsem nyní na konci 7m těhotenství a kojení se pro mě stalo dost nepříjemné, bolestivé a vysílající, proto jsem se rozhodla, že dceru odstavím. Dcera to vzala v pohodě, usínáme při mazlení, stejně tak ráno se přijde potulit, mléko nevyžaduje. Jenže hned po odstavu začala mít dcera průjem a přidalo se k tomu zvrácení. Může to mít souvislost, nebo jen náhoda? Samozřejmě dodržujeme nějaký dietní režim, ale vzhledem k tomu, že to již trvá nekolik dní, napadlo mě, zda to spolu nesouvisí.
V současné chvíli se skutečně ke kojení vracet nechci, ale nechci, aby dcera trpěla.
 
Rozumíme těžkostem, které zažila během kojení v těhotenství a blahopřejeme ke kojení do věku 27měs. dcery přes veškeré náročné chvíle.
 
Průjem a zvracení je pravděpodobně infekčního původu. U kojených dětí pomáhá takovouto nemoc překonat časté kojení, případně souvislé kojení. U nekojených dětí byste se měla snažit o časté nabízení tekutin a stravy (alespoň tekutin) bez ohledu na druh podle chuti dcerky po malých množstvích často. Průjem a zvracení infekčního původu může přetrvat i týden, než začne mizet. Důležitý je odpočinek a zabezpečení příjmu tekutin. Není potřeba držet diety.
 
Ke kojení dcerky se můžete dle aktuální situace zvážit vrátit po porodu druhého miminka a kojit "tandemově". Více informací tady.
 
Vaše otázky jsou pro nás velmi důležité, každé odpovědi věnujeme přibližně půl hodiny, někdy více. Pokud chcete podpořit aktivity slovenského občanského sdružení MAMILA, budeme rádi za Váš příspěvek na český účet: 2200344827/2010 (FioBanka). Do zprávy pro příjemce, prosíme, uveďte "dar"