Vhodná náhražka mateřského mléka

Dobrý den, na vašich stránkách jsem se dnes dočetla vcelku znepokojivé
informace o umělé výživě. Přestala jsem kojit a zavedla umělé mléko.
Moje dvojčata mají aktuálně tři měsíce. A teď teda nevím, jestli jsem
udělala správně. Na webu máte psáno konkrétně toto: “Často se zapomíná
na to, že pokud je dokrmování medicínsky indikováno, umělá výživa není
první ani nejlepší volbou.”
Tak co tedy doporučujete k dokrmování namísto kojení? Když umělá
výživa není nejlepší volbou?

gratulujeme k miminkům a moc děkujeme za dotaz. Málo lidí o nás ví, že radíme i se správným dokrmováním, krmením a příkrmy a dalšími tématy, teré se týkají péče o malé děti.

Někdy se předpokládá, že dokrmování umělou výživou je jediná možnost, ale není tomu tak. Zajímejte se o možnosti dárcovského mateřského mléka. Díky dárcovskému mateřskému mléku se můžete vyhnout použití umělého mléka. Pokud chcete vědět, proč je mateřské mléko tak důležité, podívejte se na složení mateřského mléka ve srovnání s umělou výživou. Mateřské mléko se může vytvořit jedině v těle člověka, obsahuje množství důležitých jedinečných nenahraditelných látek. Přečtěte si velmi podrobný článek o účincích různých látek v mateřském mléce.

V případě, že potřebujete miminka dokrmovat/krmit, poraďte se osobně nejdříve s laktační poradkyní, která vám může pomoct, aby miminka dostávala maximum vašeho mléka. Spojte se s bankou mateřského mléka a místo umělého mléka dávejte svým miminkům mateřské mléko. Najděte si dárkyni mateřského mléka ve svém okolí. Poradkyně vám může také poradit, jak mléko přenášet a skladovat. Poraďte se s laktační poradkyní, jak miminka dokrmovat přímo na prsu laktační pomůckou tak, abyste nemusela použít láhev. Mohou vám také pomoct postupy, které vám navrhne poradkyně na to, abyste mohla zvýšit tvorbu svého mléka.

Podívejte se na článek o dárcovském mateřském mléce. Může vás také zajímat článek o uskladňování mateřského mléka. A také, proč je sání z láhve diametrálně odlišné od sání na prsu.

Navíc, až bude vašim miminkům více jak 4 ukončené měsíce a budete potřebovat dokrmovat, místo umělého mléka začněte používat normální jídlo. Velmi konkrétní postupy a podporu v tomto procesu také poskytují laktační poradkyně a může vám velmi pomoct být s jednou v osobním a telefonickém kontaktu po delší dobu, než se vám povede miminka převést na rodinnou stravu. Poradkyni si můžete najít v tomto seznamu. V tomto věku (od 4 měsíců) už je běžné jídlo mnohem lepší volbou než umělé mléko. V tomto věku můžete příkrmy podávat lžičkou anebo prstem. Po 6. ukončeném měsící už miminko, které jí dostatečné množství dostatečně rozmanitých potravin, nepotřebuje žádné umělé mléko. Vlastní odstříkané mléko anebo dárcovské mléko je prospěšné dávat jakkoliv dlouho je to pro vás možné, i roky. Pozitivní účinky stoupají s každým dalším měsícem. Mateřské mléko obsahuje množství důležitých jedinečných nenahraditelných látek, které mají řadu významných pozitivních účinků na vývoj a zdraví organizmu.


Vaše otázky jsou pro nás velmi důležité, každé odpovědi věnujeme přibližně půl hodiny, někdy více. Pokud chcete podpořit aktivity slovenského občanského sdružení MAMILA, budeme rádi za Váš příspěvek na český účet: 2200344827/2010 (FioBanka). Do zprávy pro příjemce, prosíme, uveďte "dar".