protilátky v MM v minimálním množství

Dcera 15měsícu kojená až 8x během 24hod. se při sedmé nemoci, kdy se ji udělal aft na rtu, přestala pít z prsa a už ho odmítá 5den. Ráda bych pokračovala v kojení, zkouším aspon odstříkat, ale vypije tak, 20ml mléka. postačí aspon tohle množství, že si z něho vezme protilátky? nebo prosím poradte, jak bych ji ještě mohla přimět k prsu. Nabízím, ale nejeví zájem.
Děkuji
 
Milá Anito,
 
to, co popisujete, se někdy během nemoci stane, speciálně je to vidět v souvislosti s bolestí v ústech, zubů nebo krku. Zkuste zvážit podání prostředků proti bolesti. Dále pokračujte v aktivním nabízení kojení a vytváření příležitostí k přisání: společné spaní, společná koupel, nošení, procházka v nosítku, odhalená prsa doma, a pod. Nadále nabízejte různé pití a potraviny - nabízejte to, co dcerce obvykle chutnalo. Nechejte jí zkoušet, na co bude mít chuť.
 
Odstříkávejte nebo odsávajte mléko pravidelně v rámci možností, jaké máte. Jakékoliv množství velmi pomůže, každá kapka je přínosná. U mateřského mléka platí, že čím větší množství, tím větší přínos, ale každé množství bude mít pro dítě všechny pozitivní účinky mateřského mléka. 
Může být pro vás užitečné být v kontaktu s některou poradkyní i osobně nebo zajít na podpůrní skupinu, protože je možné, že celá situace souvisí i s tvorbou mléka, anebo během nepřisávání tvorba mléka může poklesnout: https://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-dojceni/


Zkuste zatím začít dělat kroky, které by mohly vést k tomu, aby se dítě vrátilo ke kojení:
 

https://kojim.webnode.cz/nejcastejsi-problemy/jak-prekonat-bojkot-pri-kojeni/

​Doporučujeme vám použít postupy uvedené v materiálu o bojkotu a je možné, že se opět vše vrátí do původního stavu a děťátko se bude opět kojit. Nejklíčovější v tomto bodě je udržení tvorby mléka odstříkáváním (odsáváním) - toto můžete dcerce dávat do jídla nebo do hrníčku na pití. Odstraňte případné důvody, pro které by se mohla tvorba snižovat (příliš rychlé zavádění velkého množství příkrmů, používání flašek, dudlíku, saviček, brček, speciálních příkrmových sáčků a pod.). Tekutiny miminku dávejte z obyčejného otevřeného pohárku (bez sosáčku - sosáček je jenom jiný typ láhve).

Krom toho využívejte kontakt kůže na kůži a společné spaní (zkuste spát těsně u sebe pod jednou peřinou), je pravděpodobné, že se přisaje, pokud bude v blízkosti vašeho odhaleného prsu​, když bude rozespalá v polospánku při usínání nebo probouzení. Zkoušejte to, ale bez toho, aniž byste ji do kojení nutila. Dejte ji čas a hodně fyzického kontaktu (dobře funguje např. společná koupel) s příležitostmi na kojení. Pokud udržíte tvorbu mléka, máte šanci že se zanedlouho opět bude kojit jako předtím.