Podpůrná skupinka kojících maminek

 

Milé maminky, srdečně vás a vaše děti zveme na podpůrnou skupinu kojících maminek.

 

Podpůrná skupinka kojících maminek je velmi cenné a důležité společenství, kde se maminky mohou nezávazně scházet a předávat si zkušenosti o tom, co dětem mohou dát  – o kojení, o mateřské náruči a o podpoře při potížích s kojením.

 

Na podpůrné skupince se maminky podporují navzájem. Mohou své případné problémy s kojením konzultovat s poradkyní při kojení, která skupinku vede. Mohou se dozvědět spoustu zajímavých informací a nových poznatků o nošení dětí, o bezpečném spaní s děťátkem v posteli spolu s rodiči, o správné výživě, o podpoře zdravého vývoje svých dětí a také o zdravém a přátelském přístupu k plodnosti ženy a muže. 

Maminky se dozví co mohou udělat proto, aby své děti mohly kojit tak dlouho, jak samy děti budou potřebovat, aniž by maminky byly vyčerpané, unavené, nevyspané a frustrované. Málo kdo totiž ví, že naše děti jsou pro přirozené opuštění maminčina mléka (odstavení) zralé nejdříve ve 30 měsících a celosvětová průměrná délka kojení je 4,6 let!  

 

Do podpůrné skupinky jsou srdečně zvány i těhotné maminky, které chtějí do mateřství pomalu pronikat a vidět, jak se kojí děti různě staré. Mohou přijít také babičky a dále všichni,  kdo chtějí do nádherného světa maminek a jejich dětí proniknout a lépe mu rozumět.

 

Věříme, že se na podpůrné skupince vytvoří podpora mezi stejně smýšlejícími lidmi a vznikne tak síť vstřícné, dobré a zdravé podpory pro všechny maminky a ženy, pro celou rodinu.

 

Podpůrné skupinky kojících maminek fungují

v Brně

v Ostravě

Pokud víte o další skupince, která funguje, ráda ji přidám do seznamu.

Skupinka je otevřená hlavně všem maminkám, které potřebují opakované konzultace pokud mají potíže při kojení!

 

Ženy se odjakživa sdílejí a v tom je jejich síla – síla mateřství!

Porodnice, které drží plaketu BHFI (Baby hospital friendly iniciative - Nemocnice přátelská dětem)

by měly maminkám po propuštění poskytnout kontakt na podpůrnou skupinku v místě bydliště.