Opakující se mírný zánět prsu

Dobry den ,

Prvního syna jsem kojila úplně bez problému a nikdy jsem nemela žádný zánět ani jiný problém pri kojeni .

S dcerou mám od zacatku problém s tim , ze se mi od jejího narozeni zhruba co 10dni udělá v jednom prsu bolestiva zarudlina bez ktera nema žádné zatvrdliny, mam teplotu cítím se jako kdybych mela chřipku , občas je mi na zvracení to trvá 1-2 dny kromě paralenu popřípadě ibalginu jsem to jinak nelecila . Bolest je směnitelné a vždy to odeznelo , ted se to začalo vracet casteji a to info druhého prsu , kde jsem to vůbec nemela .
Je nějaká příčina ? Dělám neco špatně ? Kojim převážně doma v poloze lezmo , mam velmi velké prsa když kojimmv sede prijde mi ze nám to moc nejde , ale urcite nějaké to kojeni pres den je i v sede . Prsa na kojeni stridam , ale ted si uvědomuji , ze si nejsem úplně jistá jestli opravdu poctivě protože se mi nenalevaji moc nepoznám ze kterého jsem kojila predtim .
Je to dost otravne byt takto mimo provoz 3-4 x do měsíce a prijde mi to porad horší a intervaly se zkracují .
Napadly me jen dve veci , syn byl letní dcera zimní a j občas vybehnu z domu jen v tricku třeba s košem nemůže ta zima mit vliv ? Druha je mozna těsně prádlo to jdu vyřešit dnes , mam asi vetsi prsa nez u syna a některé podprsenky nesedí .
Jinak nevim čím to muze byt .. poradíte mi prosim ?
Dekuji moc

Dobrý den,
 
děkujeme za dotaz, moc si vážíme projevené důvěry.
 
Problém s opakovanými zarudlinami velmi pravděpodobně nesouvisí s prádlem ani s teplotou. Nejčastěji se jedná o ne úplně správné přisání a postupné snižování tvorby mléka (obojí spolu souvisí). V takovýchto případech je důležité sejít se s poradkyní osobně, abyste mohly společně upravit přisání a zjistit příčiny případného snižování tvorby mléka a napravit celou situaci. Jednou z důležitých věcí je i kontrola uzdičky pod jazýčkem miminka, protože ta často ve spojení s dalšími faktory způsobuje podobné potíže.
 
Vyberte si poradkyni z tohoto seznamu:
 
 
Může vám pomoct přečíst si tento obecný článek a začít dělat v něm uvedené kroky:
 
Mohlo by vám pomoct zaměřit se na úpravu polohy a přisání miminka (v tomto článku i poloha v leže):
 
Zkuste začít užívat lecitin, jedna tableta (1200mg) 3-4krát denně. A také citrovital kapky (smíchejte 22 kapek citrovitalu s 30ml vody a tímto roztokem 2x denně potřete bradavky a nechejte zaschnout - ideálně po kojení, neboť roztok nechutná dobře).
 
Odpočinek je nesmírně důležitý a obvykle velmi pomáhá, aby se stav zlepšil mnohem rychleji anebo se nerozvinul úplně.