Odstrikavani materskeho mleka

Dobry den, plne kojim z jednoho prsu, ale po kojeni doodstrikavam zbytek materskeho mleka z kojeneho prsu. Zajima me, zda je lepsi odstrikat mleko i z druheho prstu, zda to podpori laktaci, a zda se do dalsiho kojeni staci vytvorit dostatecne mnozstvi mleka. Diteti jsou necele 3 tydny a kojim po necelych 4 hodinach. Dekuji

Dobrý den,

Na otázku zda-li máte dostatek mléka, nejspolehlivěji odpovídá pozorování kojení, sledování pití miminka. Pití svého miminka se můžete naučit vyhodnocovat s pomocí těchto videí.

Vyhodnotit to, zda-li miminko pije dostatek mléka vám pomůže poradkyně při kojení.

Přečtěte si základní návod na zlepšení příjmu mateřského mléka ze strany miminka.

S tímto se často spojuje otázka, jak střídat prsy a jestli kojit při jednom kojení z jednoho prsu.

Více zde: https://kojim.webnode.cz/news/mam-dost-mleka/
 
Mohla by vás také zajímat otázka uskladňování mateřského mléka: https://kojim.webnode.cz/news/mrazeni-a-uskladnovani-materskeho-mleka/
 
V případě, že se miminko plně kojí, není potřebné odstříkavat mléko nikdy. Důležité je soustředit se na výdatné pité mléka během kojení.
 

Vaše otázky jsou pro nás velmi důležité, každé odpovědi věnujeme přibližně půl hodiny, někdy více. Pokud chcete podpořit aktivity slovenského občanského sdružení MAMILA, budeme rádi za Váš příspěvek na český účet: 2200344827/2010 (FioBanka). Do zprávy pro příjemce, prosíme, uveďte "dar".