Odsávání v těhotenství

Dobrý den, kvůli problémům s kojením odsávám synovi již 10 měsíců MM. Vím, není to šťastný způsob, ale bohužel jsem o Mamile nevěděla a chyběla mi podpora ze strany rodiny a pediatra. Nyní jsem zjistila, že jsem těhotná 10tt. Chci synovi dopřát MM dál, odsávám 6* denně a MM mám zatím dostatek. Mohu v odsávání pokračovat, je to bezpečné? Mám strach, abych si nevyvolala předčasný porod. Moc děkuji za odpověď

 

Milá Terezo,
 
Můžete dále pokračovat v odsavani během těhotenství, toto nemá vliv na miminko v bříšku a je to bezpečné. Je skvělé,  že malému odsáváte mléko. Je možné, že tvorba mléka nyní v těhotenství poklesne, ke konci těhotenství se spravidla znovu začne zvyšovat.
 
Doporučujeme obrátit se na poradkyní z vašeho okolí a osobně se s ní setkat případně se dostavit na přípravu pro těhotné, abyste spolu probrali další otázky, např. Můžete společně analyzovat co vedlo k předčasnému ukončení kojení a jak se tomu u dalšího miminka vyhnout, jak skombinovat odsavani pro staršího a kojení miminka, jaké kroky by potenciálně mohly povést k opětovnému kojení staršího. Některé děti se přisají na prs a kojí se aj po mnoha měsících, i když předtím byly kojené krátce. 
 
 

 

Vaše otázky jsou pro nás velmi důležité, každé odpovědi věnujeme přibližně půl hodiny, někdy více. Pokud chcete podpořit aktivity slovenského občanského sdružení MAMILA, budeme rádi za Váš příspěvek na český účet: 2200344827/2010 (FioBanka). Do zprávy pro příjemce, prosíme, uveďte "dar".