Mám málo mléka?

1)mam devce 1mesic stare
2)pouze kojeni
3)bolesti prsou nemam,zadne potize
4)Chci se optat,zda to,ze mi z prsu mezi kojenim netece mleko
navic,tudiz nepotrebuji nosit ani tampony do podprsenky,znamena,ze mam
mene mleka?po kojeni odsaju z obou prsu max 20ml
Dekuji za odpoved

Na otázku zda-li máte dostatek mléka, nejspolehlivěji odpovídá pozorování kojení, sledování pití miminka. Pití svého miminka můžete pozorovat s pomocí těchto videí. Odsávání nebo to, jak mléko stříká a spouští se, neříká o celkové tvorbě mléka vůbec nic. Množství žen nedokáže odsát nebo odstříkat žádné mléko. Některým mléko vytéká mezi kojením nadměrně a některým vůbec. Nemusíte se bát.

Vyhodnotit to, zda-li miminko pije dostatek mléka vám pomůže poradkyně při kojení.

Přečtěte si základní návod na zlepšení příjmu mateřského mléka ze strany miminka.

S tímto se často spojuje otázka, jak střídat prsy a jestli kojit při jednom kojení z jednoho prsu.

Mnoha ženám pomáhá ujistit se o správném průběhu kojení navštěvování podpůrních skupin kojení, kde se dozví množství zajímavých informací o kojení, získají zkušenosti a mají možnost vidět, jak se chovají jiné kojené děti různého věku, a možnost řešit svoje osobní otázky a situace s laktační poradkyní. Tady naleznete seznam podpůrních skupin:

https://www.mamila.sk/pre-matky/podporne/

Vaše otázky jsou pro nás velmi důležité, každé odpovědi věnujeme přibližně půl hodiny, někdy více. Pokud chcete podpořit aktivity slovenského občanského sdružení MAMILA, budeme rádi za Váš příspěvek na český účet: 2200344827/2010 (FioBanka). Do zprávy pro příjemce, prosíme, uveďte "dar".