Dítě chce být často u prsu

Holčičce jsou 3 měsíce,od narozeni ji kojim a doplňuji umělou výživu (pro nedostatek mléka). Chtěla bych prosím poradit,dítě chce být hodně často u prsu,ne jen kvůli kojení,ale asi jí to uklidnuje a uspává.Po narozeni chtěla byt u prsu neustále,ted je to malinko lepši dovede si tak hodinku až hodku a půl hrát a pak chce znovu k prsu. Mám ji to pomalinku odnaučovat a jak na to prosím? Kamaradky mi řikaji,že to neni nirmalni,aby byla tak často u prsu,ale jinak pláče. Dudlik mi vezme málokdy. Děkuji za odpověď

Milá Petro,
 
četnost i délka kojení je velmi různá u různých miminek. Kamarádky mohou mít zkušenost s dětmi, které byly na prsu krátce, a vy můžete mít jinou zkušenost, a to je v pořádku. Miminka a děti kojením uspokojují celou škálu svých různých potřeb, které jsou všechny legitimní: krom hladu je to i potřeba uklidnit se, usnout, zmírnit bolest např. při růstu zubů a nemocích, apod. 
 
Ohledně dokrmování, je možné podniknout kroky vedoucí k jejímu postupnému odstranění, protože výlučné kojení prvních 6 měsíců má nesmírně důležitý dopad na budoucí vývoj miminka po celý jeho život. Následně Světová zdravotnická organizace jako i mnoho dalších doporučuje kojit aspoň do dvou let dítěte a déle spolu s příkrmy.
 
Zkuste se spojit s některou poradkyní ze seznamu, abyste mohla dokrm postupně vysadit:
 
https://kojim.webnode.cz/laktacni-poradkyne/
 
Může vám pomoct i tento článek: